Lisans

Hukuk Fakültesinin temel vizyonunu biçimlendiren seçkin öğretim kadrosu, nitelikli hukuk öğretiminin de ana kaynağını oluşturuyor.

Akademik saygınlığa dayalı kabul görmenin ve bunu sürdürülebilir kılmanın taşıdığı kurumsal değerin bilinciyle, Hukuk Fakültesinde hem öğretim üyelerimiz, hem de öğrencilerimiz kendilerini yoğun emek gerektiren akademik ciddiyete dayalı bir programa adamışlardır. Bu bilince dayalı çabaların Hukuk Fakültesi mezunlarını -ister kamusal ister özel alanda çalışsınlar- farklı ve fark edilebilir profesyonel konumlara hazırladığını ve Hukuk Fakültesinin ulusal ve uluslararası alanda edindiği haklı kurumsal değeri pekiştirdiğini gözlemlemekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi, nitelikli akademik kadrosu yanında öğrenci sayısının azlığı, derslerin kolaycı/ezberci metin ya da teste dayalı soru tekniklerine değil, olay odaklı çözümlemelere dayanması ve ders dışı derinleşme imkanları ile akademik ciddiyet ve gelişmeye odaklanmıştır. Öğrenciler konferans, düzenli seminer, çalıştay ve küçük çaplı akademik yayınlar aracılığı ile Hukuk Fakültesinin entelektüel yaşamına katkıda bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca üniversitede uygulanan çalışma programları, yaz stajları, yaz okulları ve toplumsal duyarlılık projelerine katılıma özendirilmektedir. Dünyanın önde gelen hukuk fakülteleriyle yürütülen değişim programları ve uluslararası staj imkanları da öğrencilerimizin ufuk açıcı yurtdışı deneyimleri yaşamalarına olanak vermektedir. Uluslararası akademik işbirliğine paralel olarak, yurtdışında uluslararası üne sahip öğretim üyeleri de Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesine konuk profesör olarak davet edilmekte ve ders vermektedir.